Srona główna‎ > ‎Kalendarium‎ > ‎Minione wydarzenia‎ > ‎

Spotkanie z okazji urodzin i imienin w miesiącu maju i czerwcu

opublikowane: 14 maj 2015, 01:52 przez Web Master   [ zaktualizowane 14 maj 2015, 01:55 ]
W VI niedzielę wielkanocną, dnia 10 maja 2015 r. w kościele NMP Niepokalanie Poczętej została odprawiona msza św. w intencji wszystkich Solenizantów ( 11 osób ) – pracowników Ośrodka oraz Jubilatów ( 11 osób ) – dziewcząt i chłopców, obchodzących swoje święto w miesiącu maju i czerwcu. Po mszy św. i nabożeństwie majowym udaliśmy się na salę, by złożyć lub odebrać życzenia oraz drobne upominki. Po złożeniu życzeń i odśpiewaniu tradycyjnego „ Sto lat ‘’ swój talent zaprezentowała w występie solowym nasza wychowanka Kasia Białas, wykonując piosenkę w języku japońskim o przyjaźni. Wszyscy zasłuchani nagrodzili ją gromkimi brawami. Następnie zostały przedstawione dwie scenki pt. „ Dar żebraka’’ oraz „ Historia pewnego ołówka’’ . Pierwsza z nich mówiła o tym, że życie każdego z nas obdarza nas niezwykłymi darami, które trzeba umieć dostrzec, a najpiękniejszym ze wszystkich darów jest każdy rozpoczynający się dzień. Druga ze scenek nawiązywała do cech, które można zauważyć używając ołówka. Są nimi:

I cecha : możemy dokonać wielkich rzeczy, ale trzeba pamiętać, że istnieje dłoń, która kieruje naszymi krokami. Ta dłoń to Bóg i On poprowadzi nas zgodnie ze swoją wolą.

II cecha : czasami trzeba przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek na tym ucierpi, ale potem będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego trzeba nauczyć się znosić cierpienie, bo dzięki niemu możemy wyrosnąć na dobrych ludzi.

III cecha : używając ołówka, zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Poprawienie nie jest niczym złym, przeciwnie jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie.

IV cecha : w ołówku nie ważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze należy wsłuchiwać się w to, co dzieje się w nas.

V cecha : ołówek zawsze pozostawia ślad. Wszystko, co uczynimy w życiu pozostawi jakiś ślad.

Tym przesłaniem, nie tylko dla solenizantów i jubilatów, ale dla wszystkich zebranych zakończyliśmy nasze spotkanie.