Klub taneczny

W Ośrodku już kilkanaście lat istnieje zespół taneczny „ Tańczące iskry”. Należą do niego starsze dziewczęta i chłopcy w wieku 15 – 18 lat, którzy swoje pierwsze kroki taneczne stawiali w dziecięcym zespole „ Tańczące iskierki”. Nasze układy choreograficzne oparte są na tańcach latynoamerykańskich (samba, cha-cha, jive, salsa, merenque) oraz standardowych (walc wiedeńskich, angielski). Starsi tancerze chętnie uczą się układów dyskotekowych do znanych przebojów muzycznych. Młodsze, 10-14 lat–„Tańczące iskierki” preferują układy do piosenek dziecięcych, w których mogą odgrywać taneczne role oraz wykorzystywać różnorodne rekwizyty: pompony, chustki, kwiaty, gwiazdki i inne. Nasi tancerze uświetniają tańcem różnorodne uroczystości w Ośrodku, a także poza nim, np.corocznie występują na festiwalu Sztuki Naszych Dzieci w Poznaniu. Dopełnieniem pokazów są piękne, kolorowe i stylowe stroje tancerzy. Taniec nie tylko rozwija talenty naszych wychowanków, ale też jest sposobem na aktywne spędzenie czasu wolnego i szansą odniesienia sukcesu na scenie.

Festiwal Piosenki i Tańca w Zbąszyniu

opublikowane: 3 cze 2017, 11:29 przez Web Master   [ zaktualizowane 3 cze 2017, 11:29 ]

18 maja odbył się już XV Wojewódzki Festiwal Piosenki i Tańca w Zbąszyniu, organizowany przez SOSW w Zbąszyniu. Podczas festiwalu można było podziwiać występy taneczne, wokalne, teatralne i bawić się jak na koncercie muzyki disco polo. Nasze Tańczące Iskierki zaprezentowały 3 tańce w stylu samby, disco oraz ilustrację taneczną do piosenki Skaldów. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali kilorowymi piłkami, w sam raz na nadchodzące, wakacyjne dni.

XVIII Festiwal Sztuki Naszych Dzieci

opublikowane: 2 maj 2017, 09:50 przez Web Master   [ zaktualizowane 2 maj 2017, 09:51 ]

04.04.2017 już po raz XVIII w CK Zamek odbył się Festiwal Sztuki Naszych Dzieci organizowany przez ZSS nr 105 w Poznaniu. Hasło tegorocznego Festiwalu brzmiało „ 18 lat mieć” i właśnie interpretacja tych słów była tematem występów festiwalowych oraz prac plastycznych. Nasi młodzi artyści z zespołu „Tańczące Iskry”zaprezentowaly przedstawienie słowno – taneczne pt.”Na ścieżkach życia”, które ukazywało trudne, życiowe wybory każdego człowieka wkraczającego w dorosłość. Jak zawsze Festiwalowi towarzyszyła wspaniała wspólna zabawa na widowni i wiele pozytywnych emocji.

XVII Festiwal Sztuki Naszych Dzieci

opublikowane: 19 kwi 2016, 12:45 przez Web Master   [ zaktualizowane 19 kwi 2016, 12:47 ]

5 kwietnia w CK Zamek odbył się już XVII Festiwal Sztuki Naszych Dzieci organizowany przez ZSS nr 105 w Poznaniu. W tym roku festiwalowe hasło brzmiało "Świat bez wad". Każdy zespół starał się oddać sens tego hasła poprzez różnorodne działania artystyczne: taniec, teatr, piosenki wykonywane "na żywo", prezentacje multimedialne.  Nasz zespół "Tańczące Iskry" zaprezentował przedstawienie słowno - taneczne "Ziemia naszym domem", w którym zaprezentował 4 tańce. Festiwal był okazją do wspólnego spotkania i zabawy oraz dostarczył wszystkim wiele niezapomnianych wrażeń.

XVII Przegląd Zespołów Artystycznych w Zbąszyniu

opublikowane: 3 maj 2015, 09:21 przez Web Master   [ zaktualizowane 3 maj 2015, 09:21 ]

23 kwietnia 2015 uczestniczyliśmy we wspaniałym XVII Przeglądzie Zespołów Artystycznych w Zbąszyniu. Swoje bogate osiągnięcia artystyczne zaprezentowało tam aż 13 zespołów z ośrodków, szkół, stowarzyszeń ze Zbąszyna, Mosiny, Miedzychodu, Międzyrzecza, Wolsztyna, Sielinka, Świebodzina i Poznania. Były piosenki, bajkowy teatr, gra na instrumentach, taniec. Nasz zespół, Tańczące Iskry, zaprezentował przedstawienie słowno – taneczne „Dobre maniery”. W Zbąszyniu, jak co roku, panowała przyjazna, wesoła atmosfera sprzyjająca wspólnej zabawie.

XVI Festiwal Sztuki Naszych Dzieci

opublikowane: 8 kwi 2015, 11:18 przez Web Master   [ zaktualizowane 8 kwi 2015, 11:19 ]

12 marca w CK Zamek odbył się długo oczekiwany Festiwal Sztuki Naszych Dzieci, którego organizatorem był ZSS nr 105 w Poznaniu. Hasło tegorocznego Festiwalu brzmiało "Magiczne słowa wokół nas". Na scenie mogliśmy podziwiać różnorodne interpretacje tego hasła przedstawione przez 18 zespołów ze szkół, stowarzyszeń, ośrodków, przedszkoli z Poznania, Mosiny, Kościana. Były występy taneczne, teatralne, teatr cieni, piosenka i oczywiście wspólna zabawa przy festiwalowym przeboju "Nasza ciuchcia marzeń". Nasz zespół "Tańczące Iskry" zaprezentował przedstawienie słowno - taneczne pt. "Dobre maniery", w którym przypomniał o codziennym używaniu słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Festiwal dostarczył wszystkim wiele pozytywnych emocji: radość, wzruszenie, podziw, tremę przed występem, poczucie sukcesu i pozostawił w nas piękne wspomnienia. 

XII Wojewódzki Festiwal Piosenki i Tańca w Zbąszyniu

opublikowane: 2 cze 2014, 05:06 przez Web Master   [ zaktualizowane 2 cze 2014, 05:27 ]

Dnia 29 maja część zespołu „Tańczące Iskierki”(6 dziewczynek) miała przyjemność uczestniczyć w XII Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Tańca w Zbąszyniu, którego hasło brzmiało „Nasze serca biją w rytm muzyki”. Podczas Festiwalu podziwialiśmy 11 różnorodnych prezentacji zespołów ze szkół i ośrodków specjalnych oraz WTZ z Szamotuł, Wolsztyna, Rakoniewic, Świebodzina, Sielinka i Zbąszynia. Były porywające układy taneczne, wesołe piosenki, wzruszająca pantonima oraz rytmiczna gra na instrumentach. My zaprezentowaliśmy barwne przedstawienie słowno – taneczne pt. „Tanecznym krokiem poprzez dzień”, w którym przekonywaliśmy publiczność, że każda pora dnia jest odpowiednia na taniec. Wszystkim udzieliła się atmosfera festiwalowej zabawy.

XV Festiwal Sztuki Naszych Dzieci

opublikowane: 4 kwi 2014, 05:24 przez Web Master   [ zaktualizowane 11 kwi 2014, 12:27 ]

20 marca 2014 roku w Sali Wielkiej CK Zamek w Poznaniu odbył się już po raz XV Festiwal Sztuki Naszych Dzieci, którego głównym organizatorem był ZSS nr 105 w Poznaniu. Tegoroczne hasło Festiwalu brzmiało: „Z przyjacielem jest weselej” i do niego nawiązywała wystawa prac plastycznych oraz festiwalowe przedstawienia. Podczas festiwalu zaprezentowało się aż 17 zespołów z placówek kształcenia specjalnego, domów pomocy społecznej, stowarzyszeń i warsztatów, a wśród nich zespół z naszego Ośrodka – „Tańczące iskry”. Nasze przedstawienie zatytułowane „Przyjaźń niejedno ma imię” ukazywało wątek przyjaźni w literaturze dziecięcej, w piosenkach, w życiu. Była więc wzruszająca Gerda i Kay, dzielny Staś i mała Nel, ukochany pies wszystkich dzieci – Puszek Okruszek oraz poszukiwanie prawdziwej przyjaźni w świecie wszechobecnego Internetu. Wszystkie scenki zobrazowane zostały układami tanecznymi, których uczyliśmy się już od stycznia. Nasze wysiłki zostały docenione przez publiczność, która nawet w czasie występu nagradzała nas brawami.  

Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych w Zbąszyniu

opublikowane: 17 mar 2013, 08:22 przez Web Master   [ zaktualizowane 11 kwi 2014, 12:32 ]

27 marca 2014 roku „ Tańczące iskry” gościły w Zbąszyniu, gdzie odbywał się XVI Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych pod hasłem „Wszyscy jesteśmy dziećmi, a bajka towarzyszy nam zawsze…”. Organizatorem Przeglądu był SOSW w Zbąszyniu. Podczas Przeglądu zaprezentowało się 12 zespołów w różnorodnych formach scenicznych: tańcu, piosence, grze na instrumentach, przedstawieniach teatralnych. Nasze przedstawienie, słowno – taneczne nawiązujące do przyjaźni w bajkach zostało przyjęte z dużym aplauzem publiczności. 

1-8 of 8